27KC3PK-C
Click to enlarge
Home Digital Signage 27KC3PK-C
75UL3J-B
75UL3J-B
Back to products
86BH5F-M
86BH5F-M
27KC3PK-C
  • 27-inch Display with an Excellent Touch Sensitivity
  • Interior Fit Design
  • Windows OS
  • 27KC3K without Tactile Keypad
Add to wishlist
0 People watching this product now!
Categories: Digital Signage, LG
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Digital Signage ยี่ห้อ LG รุ่น 27KC3PK-C
A woman is ordering food at a kiosk in a family restaurant.
* All images in this web page are for illustrative purposes only.
Interior Fit Design
in Calming Beige Colors
The seamless design in two tones of calming beiges of the kiosk,
creating a harmonious atmosphere which fits your business space interior.
27-inch Screen
Various store menus are being guided through the screen in vivid images.
Easy Maintenance
Windows OS
27KC3PK-CW applies Windows® 10 IoT Enterprise.
27KC3PK-CW supports barcodes, QR codes, IC chip cards, and MST cards.
Various Payment Methods
* EMV terminal is required by local payment company to support the functions.
27KC3PK-C PRODUCT INFORMATION
Size 27 inch
Resolution FHD (1,920 × 1,080)
Brightness 300 nits
Touch Type In-cell
Operation Hours 16 / 7 (Hours / Day)
Life Time 31,000 Hours
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “27KC3PK-C” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
32DM66D
Compare
32DM66D
Digital Signage, Hisense
  • Backlight: DLED
  • Panel Type: ADS
  • Size: 32’’
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Refresh rate: 60HZ
  • Color Depth: 16.7M (8 Bits)
  • Brightness: 500 nits (typ)
  • Contrast(typ): 1200:1 (typ)
  • Response Time(typ): 8ms
Add to wishlist
Quick view
37BH7N
Compare
37BH7N
Digital Signage, LG
  • Resolution : 1,920 × 540
  • Brightness : 700 nit
  • 32:9 Wide Screen
  • Slim Design
  • SuperSign CMS, SuperSign Control+, SuperSign WB, Mobile CMS, LG ConnectedCare
  • webOS Solution
Quick view
55UR640S
55UR640S
Digital Signage, HIKVISION
  • 50", 500cd/m²
  • Wall-mounted, plastic shell
  • 40mm thickness
  • 10 mm even bezel
  • 4GB memory
  • 32GB build-in storage
  • Andriod 13, 4K
  • Industrial A+ interface
  • RS232 In/Out
  • HDMI input *3
  • DP input * 1
86XF3CK
86XF3CK
Digital Signage, LG
  • UL Verified Display Anti-discoloration characteristics
  • Brightness : 3,300 nits (Typ.)
  • Resolution : 3,840 × 2,160 (UHD)
  • Temperature Sensor
  • Auto Brightness Sensor
  • Smart Brightness Compensation
DS-D6022FN-B
DS-D6022FN-B
Digital Signage, HIKVISION
  • Plastic shell appearance, slim frame, and all-in-one design.
  • Exquisite image, industrial A+ panel, auto-coloring and image-enhancing engine.
DS-D6043UN-DP
DS-D6043UN-DP
  • 43"
  • 500cd/m²
  • Wall-mounted
  • plastic shell
  • 40mm thickness
  • 9 mm even bezel
  • 4GB memory
  • 32GB build-in storage
  • Andriod 13
  • 4K
  • Industrial A+ interface
  • RS232 In/Out
  • HDMI input *3
  • DP input * 1
  • 50"
  • 500cd/m²
  • Wall-mounted
  • plastic shell
  • 40mm thickness
  • 10 mm even bezel